Sipariş ve Danışma Hattı 0 545 419 16 16
0 532 792 33 46

Alışveriş Sepeti

Alışveriş sepetinde şu an hiç ürün yok !

Zeytinyağı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İznik'te Zeytin Nereden Alınır ?

İznik'e geldiyseniz veya gelmeyi düşünüyorsanız, adından da anlaşıldığı gibi çam ormanın hemen altında yer alan Çamdibi köyüne ve İznik Zeytin Evi'ne mutlaka bekleriz.

En azından bir çayımızı içmiş, zeytin ve zeytinyağlarımızın tadına bakmış olmanızı isteriz.

Sipariş Vermek İçin iznikzeytinevi.com ‘a Üye Olmam Şart Mı?

Hayır.

iznikzeytinevi.com’a üye olmadan zeytin ve zeytinyağı siparişi verebilirsiniz.

Üye olmayanlara zeytin ve zeytinyağı siparişi verme konusunda herhangi kısıtlama veya şart koşulmamaktadır.

Ancak iznikzeytinevi.com’a üye olanlara özel hizmet ve fırsatlar sunulmaktadır.

Satın Aldığım Zeytin veya Zeytinyağını Nasıl İade Ederim ?

Satın almış olduğunuz zeytin ve zeytinyağını; yanında gönderdiğimiz küçük numunelerden deneyip herhangi bir nedenle iade etmek istediğinizde

olması gerekmektedir.

Yukarıda yazılı şartlara uymayan zeytin ve zeytinyağı iadeleri kabul edilmeyecek ve size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

Herhangi başka bir sorunuz için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve 0 545 419 16 16 ' dan bilgi alabilirsiniz. Zeytin ve zeytinyağı iadelerde MNG Kargo ile gönderimler ücretsizdir, diğer kargolar ile gönderilenlerin ücreti İznik Zeytin Evi tarafından karşılanmayacaktır.

Zeytin ve zeytinyağı iade kargonuz bize ulaştığında size e-posta ya da telefon ile bilgi verilecek. İade ettiğiniz zeytin ve zeytinyağı iade şartlarına uygunluğunu kontrol edildikten sonra kabul edilen iade taleplerine ait geri ödemeler 3 (üç) iş günü içerisinde hesabınıza yatırılacaktır.

İznik Zeytin Evi’ndeki Fırsatlardan Nasıl Haberdar Olabilirim?

iznikzeytinevi.com sitesine üye olurken bildireceğiniz e-mail adresine belirli periyotlarla sitedeki zeytin ve zeytinyağı ile ilgili fırsatlar konusunda bilgilendirme e-maili gönderilebilecektir.

Aynı Zeytin ve Zeytinyağını Sürekli Stoğunuzda Bulabilir miyim?

İznik Zeytin Evi, hasat öncesi yaptığı tahmini satış programı paralelinde müşterilerine yetecek kadar zeytin ve zeytinyağını stoklarında hazır tutar.

Ancak özellikle Köy Kırması Yeşil Zeytin ve Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı, zeytin meyvesinin henüz yeşilken toplanıp üretilmesinden dolayı sınırlı miktarda satışa sunulmaktadır.

Bu nedenle Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı ve Köy Kırması Yeşil Zeytin diğer ürünlere göre daha çabuk tükenmektedir.

Bu özel lezzetlerin tutkunları bahsettiğimiz nedenlerden dolayı kendileri için gerekli gördükleri miktarları sezon başında sipariş verebilirler.

Önceden Aldığım Zeytin veya Zeytinyağını Tekrar Sipariş Ettiğimde Aynı Tadı Bulabilir Miyim?

Evet.

İznik Zeytin Evi aynı hasat dönemine ait zeytin ve zeytinyağlarında sezon boyunca aynı tadı ve kaliteyi sunmayı taahhüt eder.

www.iznikzeytinevi.com 'a Mobil Cihazlardan Erişebilir Miyim?

Mobil cihazlara özel tasarımı sayesinde www.iznikzeytinevi.com 'a mobil cihazlardan sıkıntısız erişebilirsiniz.

Kaliteli Zeytinyağı Nasıl Olmalıdır ?

Kaliteli zeytinyağı;

elde edilir.

İkinci olarak zeytinyağının asidinin yüksek olması kalitesinin düşük olduğu anlamına gelir.

Sıkılan zeytinlerin içerisinde;

asidi yüksek çıkar.

Üçüncü olarak zeytinler yeşilden hafif kızıla (yüzde 75 yeşil, yüzde 25 kızıl) dönerken sıkılırsa, bu yağa Erken Hasat Zeytinyağı denir.
Yukarıdaki koşullara uygun sıkım gerçekleşirse Erken Hasat Zeytinyağı, içerisinde faydalı bileşenleri en çok barındıran zeytinyağıdır.

Son olarak zeytinyağı kesinlikle pet, teneke gibi kaplarda değil, cam, paslanmaz çelik veya seramikte hava, ışık ve ısıdan uzakta saklanmalıdır.

İyi Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır ?

Zeytinyağı tadım uzmanı veya laboratuvar çalışanı değilseniz karşınıza çıkan zeytinyağlarının naturel sızma olup olmadığını anlamanız hiç de kolay olmayacaktır.

Duyusal olarak;

Naturel Sızma zeytinyağını kokladığınızda taze biçilmiş çimen, çağla, badem, yeşil elma, domatesin sapındaki yeşil dal, yeşil muz kabuğu, enginar, bezelye  kokularını alıyorsanız, parfüm gibi kokuyor, bu koku sizi mutlu ediyor ve itici gelmiyor ise,

Sızma zeytinyağından bir yudum ağzınıza alıp dilinizin ve damağınız üzerinde gezdirdiğinizde bir burukluk, badem veya olmamış yeşil zeytin veya elma çekirdeği acılığı dilinizin yan bölgelerinde hissediliyorsa,

Boğazınızda karabiber acılığı gibi bir yanma oluyor ve bu acılık yemek borunuza doğru inmiyor ise doğru sızma zeytinyağına ulaşmış bulunmaktasınız.

Bizim için ne dediler ?

Yorum Yazmak için Tıklayınız

© 2024 İznik Zeytin Evi - Zeytin & Zeytinyağı