Sipariş ve Danışma Hattı 0 545 419 16 16
0 532 792 33 46

Alışveriş Sepeti

Alışveriş sepetinde şu an hiç ürün yok !

Zeytinyağı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

iznik'te zeytin nereden alınır ?

İznik' e geldiyseniz veya gelmeyi düşünüyorsanız, adından da anlaşıldığı gibi çam ormanın hemen altında yeralan Çamdibi köyünü ve İznik Zeytin Evi ne mutlaka bekleriz. En azından bir çayımızı içmiş, zeytin ve zeytinyağlarımızın tadına bakmış olmanızı isteriz.

Sipariş vermek için iznikzeytinevi.com ‘a üye olmam şart mı?

Hayır.

iznikzeytinevi.com’a üye olmadan zeytin ve zeytinyağı siparişi verebilirsiniz.

Üye olmayanlara zeytin ve zeytinyağı siparişi verme konusunda herhangi kısıtlama veya şart koşulmamaktadır.

Ancak iznikzeytinevi.com’a üye olanlara özel hizmet ve fırsatlar sunulmaktadır.

Satın aldığım zeytin veya zeytinyağını nasıl iade ederim ?

Satın almış olduğunuz zeytin veya zeytinyağı; yanında gönderdiğimiz küçük numunelerden deneyip herhangi bir nedenle iade etmek istediğinizde

olması gerekmektedir.

Yukarıda yazılı şartlara uymayan zeytin ve zeytinyağı iadeleri kabul edilmeyecek ve size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

Herhangi başka bir sorunuz için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve 0 224 236 43 30' dan bilgi alabilirsiniz. Zeytin ve zeytinyağı iadelerde Aras Kargo ile gönderimler ücretsizdir, diğer kargolar ile gönderilenlerin ücreti İznik Zeytin Evi tarafından karşılanmayacaktır.

Zeytin ve zeytinyağı iade kargonuz bize ulaştığında size e-posta ya da telefon ile bilgi verilecek. İade ettiğiniz zeytin ve zeytinyağı iade şartlarına uygunluğunu kontrol edildikten sonra kabul edilen iade taleplerine ait geri ödemeler 3 (üç) iş günü içerisinde hesabınıza yatırılacaktır.

İznik Zeytin Evi’ndeki fırsatlardan nasıl haberdar olabilirim?

iznikzeytinevi.com sitesine üye olurken bildireceğiniz e-mail adresine belirli periyotlarla sitedeki zeytin ve zeytinyzğı ile ilgili fırsatlar konusunda bilgilendirme e-maili gönderilebilecektir

Aynı zeytin ve zeytinyağını sürekli stoğunuzda bulabilir miyim?

İznik Zeytin Evi, hasat öncesi yaptığı tahmini satış programı paralelinde müşterilerine yetecek kadar zeytin ve zeytinyağını stoklarında hazır tutar.

Ancak özellikle Köy Kırması Yeşil Zeytin ve Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı zeytin meyvesinin henüz yeşilken toplanıp üretilmesinden dolayı sınırlı miktarda satışa sunulmaktadır.

Bu nedenle Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı ve Köy Kırması Yeşil Zeytin diğer ürünlere göre daha çabuk tükenmektedir.

Ayrıca Taş Baskı Zeytinyağı da geleneksel yöntemlerle emek yoğun olarak üretildiği için yine sınırlı miktarda üretilebilmektedir.

Bu özel lezzetlerin tutkunları bahsettiğimiz nedenlerden dolayı kendileri için gerekli gördükleri miktarları sezon başında sipariş verebilirler.

Önceden aldığım zeytin veya zeytin yağını tekrar sipariş ettiğimde aynı tadı bulabilir miyim?

Evet.

İznik Zeytin Evi aynı hasat dönemine ait zeytin ve zeytinyağlarında sezon boyunca aynı tadı ve kaliteyi sunmayı taahhüt eder.

www.iznikzeytinevi.com a mobil cihazlardan erişebilir miyim?

Mobil cihazlara özel tasarımı sayesinde www.iznikzeytinevi.com a mobil cihazlardan sıkıntısız erişebilirsiniz.

Kalite zeytinyağı nasıl olmalıdır ?

Kaliteli zeytinyağı

elde edilir.

İkinci olarak zeytinyağının asidinin yüksek olması kalitesinin düşük olduğu anlamına gelir.

Sıkılan zeytinlerin içerisinde

asidi yüksek çıkar.

Üçüncü olarak zeytinler yeşilden hafif kızıla (yüzde 75 yeşil, yüzde 25 kızıl) dönerken sıklırsa bu yağa Erken Hasat Zeytinyağı denir.
Yukarıdaki koşullara uygun sıkım gerçekleşirse Erken Hasat Zeytinyağı içerisinde faydalı bileşenleri en çok barındıran zeytinyağıdır.

Son olarak zeytinyağı kesinlikle pet, teneke gibi kaplarda değil, cam, paslanmaz çelik veya seramik te hava, ışık ve ısıdan uzakta saklanmalıdır.

İyi zeytinyağı nasıl anlaşılır ?

Zeytinyağı tadım uzmanı veya laboratuvar çalışanı değilseniz karşınıza çıkan zeytinyağlarının naturel sızma olup olmadığını anlamanız hiç de kolay olmayacaktır.

Duyusal olarak;

Naturel Sızma zeytinyağını kokladığınızda taze biçilmiş çimen , çağla ,badem ,yeşil elma, domatesin  sapındaki yeşil dal, muz yeşil kabuğu, enginar, bezelye  kokularını  alıyorsanız , parfüm gibi kokuyorsa , bu koku sizi mutlu ediyorsa ve itici gelmiyor ise,

Sızma zeytinyağıdan bir yudum ağzınıza alıp dilinizin ve damağınız üzerinde gezdirdiğinizde bir burukluk  , badem veya olmamış yeşil zeytin veya elma çekirdeği acılığı dilinizin yan bölgelerinde hissediliyorsa,

Boğazınızda karabiber acılığı gibi bir yanma oluyor ve bu acılık yemek borunuza doğru inmiyor ise doğru sızma zeytinyağına ulaşmış bulunmaktasınız.

Bizim için ne dediler ?

Yorum Yazmak için Tıklayınız

© 2021 İznik Zeytin Evi - Zeytin & Zeytinyağı