Sipariş ve Danışma Hattı 0 545 419 16 16
0 532 792 33 46

Alışveriş Sepeti

Alışveriş sepetinde şu an hiç ürün yok !

Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı - Özel Üretim


Erken Hasat 500 ml (Tirilye Zeytininden)

Fiyatı: 280 TL
Adet

İşte en başından en sonuna son derece özen gösterilerek yapılmış bir üretimin  sonucu:

Özel Üretim Erken Hasat Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı

Sabahın ilk ışıkları ile birlikte bölgemizdeki zeytin bahçesinden Tirilye (Gemlik Zeytini de denir) zeytinlerini akşam saat 6 sularına kadar topladık.

Toplanan zeytinleri hiç bekletmeden yağhaneye taşıdık.

Modern kontinü sistem yağhanede her 3 çeşit zeytinde 26 °C nin altında fiziksel olarak sıkılarak zeytinyağlarını elde ettik.

Yaklaşık 9 kg trilye zeytinden, 1 lt zeytinyağı elde ettik.

Özel Üretim Erken Hasat Zeytinyağlarımız şimdi zeytinyağı tutkunlarıyla buluşuyor.

Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı "Natürel Sızma Zeytinyağı" kategorisindedir.

Erken Hasat Zeytinyağı elde edilecek zeytinler, kızıla dönerken (%75 yeşil %25 kızıl gibi) toplanmalıdır. Bu dönemde toplanan zeytinlere soğuk sıkım (en fazla 26 °C ) uygulandığında, zeytinin cinsine göre değişmekle birlikte (Tirilye tipi için) ortalama 8.5 kilogram zeytinden 1 kg Erken Hasat Zeytinyağı elde edilmektedir. Bu oran zeytinler tamamen siyahlaşıp olgunlaştıktan, hatta buruştuktan sonra toplanırsa, 4 kg zeytinden 1 kg Natürel Sızma Zeytinyağı elde edilebilmektedir.

Dolayısıyla Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı ve Natürel Sızma Zeytinyağı arasında fiyat karşılaştırması yapılırken, yukarıda yazılan durumlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Erken Hasat Zeytinyağı Nedir?

Erken Hasat Sızma Zeytinyağı henüz olgunlaşmamış zeytinlerin (%75 yeşil %25 kızıl) toplanarak sıkıldığında elde edilen Natürel Sızma Zeytinyağına denir.

Eğer sıkım ısısı 26 ºC dereceyi geçmez ise Erken Hasat Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı denir

Erken Hasat Zeytinyağı verimi olgunlaşmış siyah zeytinlerden sıkılmış Natürel Sızma Zeytinyağına oranla çok düşüktür. Erken Hasat Zeytinyağının kaliteli, sağlıklı ve faydalı bileşenlerini üst düzeyde içerebilmesi için

çok önemlidir.

Erken Hasat Zeytinyağı hangi ambalajda olmalı ?

Erken Hasat Zeytinyağının hangi ambalajda olduğu da çok önemlidir.

Zira, zeytinyağı bazı pet veya plastik ambalajlara konulduğunda zeytinyağının içindeki bileşenler plastik veya petin içindeki bazı bileşenler ile kimyasal reaksiyona girebilmektedir.

Tüm zeytinyağları ve de Erken Hasat Zeytinyağı için en sağlıklı ambalajlar cam, seramik veya paslanmaz çelik olanlardır.

Bizim için ne dediler ?

Yorum Yazmak için Tıklayınız

© 2024 İznik Zeytin Evi - Zeytin & Zeytinyağı