Sipariş ve Danışma Hattı 0 545 419 16 16
0 532 792 33 46

Alışveriş Sepeti

Alışveriş sepetinde şu an hiç ürün yok !

Doğal Zeytinyağı Sabunu

Zeytinyağı Sabunu (150 g)

Stokta Yok !

Doğal Zeytinyağı Sabununu nasıl ürettik?

Zeytinyağı Sabunumuzu soğuk yöntemle ürettik. Natürel Sızma Zeytinyağımızın içerisine sadece kostik ekleyerek paslanmaz çelikten yapılmış özel karıştırıcı makinemizde karıştırdık. Yeterli yoğunluğa ulaştı ve Doğal Zeytinyağı Sabununa dönüştü. Henüz akışkan halde olan Doğal Zeytinyağı Sabununu hiç bekletmeden önceden hazırlamış olduğumuz kalıplara aktardık. Doğal Zeytinyağı Sabununu 1 hafta dinlendirdikten sonra kullanılacak boyutlarda kesimini yaptık. 3 hafta da gölgede kuruduktan sonra, Doğal Zeytinyağı Sabunu kullanıma hazır hale geldi.

 

Doğal Zeytinyağı Sabununun Farkı Nedir?

Doğal Zeytinyağı Sabununun yapımında yağ kaynağı olarak sadece natürel sızma zeytinyağı (yemeklik zeytinyağı) kullandık.

Zeytinyağı sabunu üretiminde, ekonomik olabilmesi için genellikle yemeklik olarak tüketilemeyen yüksek asitli lampant yağlar ya da pirina yağlar sabun yapımında kullanılmaktadır ki bu da zeytinyağı sabununun kalitesini düşürmektedir.

Doğal Zeytinyağı Sabununda gliserolden ayrılan tekli doymamış başta oleik asittir. Optimum oranda Na (Sodyum) bağlarlar. Na’un tahriş edici etkisi kaybolur. Sabunlaşmayan tekli doymamış yağ asitleri, diğer bitkisel yağlardaki çoklu doymamış yağ asitlerine kıyasla, oksidasyona daha dirençlidir.

Saf Zeytinyağı Sabunu; deri üzerinde tahriş ve sertleşme yapmadığı gibi, yumuşatıcı etkisi vardır. Sadece saf natürel sızma zeytinyağı, kostik ve su kullanarak üretmiş olduğumuz Doğal Zeytinyağı Sabunumuz tamamen Katkısız ve Saf Zeytinyağı Sabunudur.

Doğal Zeytinyağı Sabunu deri sağlığı ve nemlendirmesi için gerekli maddeler açısından daha zengindir. Üretiminde saf natürel sızma zeytinyağı kullanıldığımız için üretim maliyeti yükselmekte ve bu da Doğal Zeytinyağı Sabununun fiyatını yükseltmektedir.

Bizim için ne dediler ?

Yorum Yazmak için Tıklayınız

© 2023 İznik Zeytin Evi - Zeytin & Zeytinyağı